Relacja z Choinki Świątecznej 29.12.2017 r.

IV  CHOINKA ŚWIĄTECZNA DLA DZIECI

ZORGANIZOWANA PRZEZ GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DOMANICACH

I PLACÓWKĘ WSPARCIA DZIENNEGO „PROMYK” W DOMANICACH Z FILIĄ W OLSZYCU SZLACHECKIM

29.12.2017 roku

 

W dniu 29 grudnia 2017 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Domanicach oraz Placówki Wsparcia Dziennego „Promyk” w Domanicach z filią w Olszycu Szlacheckim zorganizowali spotkanie świąteczne dla dzieci z terenu naszej Gminy. Spotkanie zorganizowane było dla wszystkich chętnych dzieci z terenu Gminy Domanice, które w terminie rekrutacji zapisały się na listę obecności. W imprezie wzięło udział 90 dzieci.

Dzieci, rodziców oraz opiekunów uroczyście powitały Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Domanicach Marlena Paczek i Kierownik Placówki Wsparcia dziennego „Promyk” w Domanicach z filią w Olszycu Szlacheckim Mariola Pisarzak.

Spotkanie rozpoczęło się występem uczestników Koła Teatralnego funkcjonującego przy Placówce Wsparcia Dziennego „Promyk” – uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Domanicach-Kolonii, którzy przedstawili inscenizację pt. „Opowieść wigilijna”. Następnie odbyła się zabawa taneczna z udziałem zespołu Kosmokwaki.

Dzieci w trakcie zabawy choinkowej chętnie uczestniczyły w wielu konkursach przygotowanych specjalnie dla nich.Za uczestnictwo w nich przewidziane były nagrody.

Kulminacyjnym punktem wspólnej zabawy było przybycie Świętego Mikołaja, który wręczył prezenty przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Rodzice i opiekunowie mogli doglądać swoich pociech przy poczęstunku.

Naszym gościem był Dzielnicowy Gminy Domanice mł. asp.  Pan Marcin Krasuski który chętnym dzieciom udzielał informacji na temat zasad bezpieczeństwa. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Pani Bożena Jankowska udzielała informacji na temat instytucji działających na terenie Gminy Domanice niosących pomoc w zakresie przemocy domowej i problemu alkoholowego.

Zabawa została współfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych.

Za obecność dziękujemy przedstawicielom Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, której członkiem jest Gmina Domanice.

Do zobaczenia za rok 🙂

 

Marlena Paczek

Mariola Pisarzak

 

GALERIA ZDJĘĆ