Relacja z II Choinki Świątecznej dla dzieci 29.12.2015r.

II  CHOINKA ŚWIĄTECZNA DLA DZIECI

ZORGANIZOWANA PRZEZ GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DOMANICACH

29.12.2015 roku

W dniu 29 grudnia 2015 roku pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Domanicach zorganizowali spotkanie świąteczne dla dzieci z terenu naszej Gminy. Spotkanie zorganizowane było dla wszystkich chętnych dzieci z terenu Gminy Domanice, które w terminie rekrutacji zapisały się na listę obecności. Głównym tematem zorganizowanej imprezy był problem alkoholowy.

Dzieci, rodziców oraz opiekunów uroczyście powitała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Domanicach. Gościem specjalnym uroczystości był przedstawiciel Policji sierż. szt. Marcin Krasuski – nasz dzielnicowy, który poruszył temat nałogu alkoholowego, narkotyków i środków odurzających z którymi dzieci mają coraz większy kontakt, a także temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Policjant uświadomił maluchom jak powinny zachować się przechodząc przez jezdnię, którą stroną drogi powinny się poruszać kiedy nie ma chodników. Następnie odbyła się zabawa taneczna z udziałem 2 animatorów zabaw.

Dzieci w trakcie zabawy choinkowej chętnie uczestniczyły w wielu konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. Za uczestnictwo w nich przewidziane były nagrody.

Kulminacyjnym punktem wspólnej zabawy było przybycie Świętego Mikołaja, który wręczył prezenty przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Domanicach.

Choinka sfinansowana została ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Do zobaczenia za rok 🙂